Lech Kubiak

prof. art. mal.prof-lech-kubiak

Urodził się w 1946 r. Jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uzyskał dyplom z malarstwa w Pracowni prof. Stanisława Borysowskiego w 1970 r. W 1974 ukończył dwusemestralne Podyplomowe Studium Muzeologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek i malarstwo ścienne. Zajmuje się również projektowaniem graficznym, a także aranżacjami wystaw artystycznych i przemysłowych.

W latach 1970-1974 pracował w Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego, a także wykładał kompozycję w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Od 1974 r. pracuje na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Wykłada malarstwo i rysunek, a także malarstwo ścienne. W latach 1992 – 2002 pełnił funkcję Prodziekana Wydziału ds. Studentów. W latach 2003-2004 wykładał rysunek w Katedrze Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Obok działalności dydaktycznej zajmuje się działalnością twórczą. Odbył też szereg podróży naukowo-artystycznych, między innymi do Chin, Włoch (Florencja), Wielkiej Brytanii (Londyn), Holandii (Amsterdam).

  • WYKSZTAŁCENIE I ZAINTERESOWANIA
  • DZIAŁALNOŚĆ DYDAKTYCZNA
  • DZIAŁALNOŚĆ ARTYSTYCZNA
  • INNA DZIAŁALNOŚĆ, NAGRODY, WYRÓŻNIENIA